Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profile klas

• artystyczno - medialna
Chcesz pozostawić na ziemi wyraźny znak swojego talentu? Popracuj najpierw nad indywidualną kreacją w naszej szkolę i rozwiń swoje artystyczne umiejętności! Jeżeli jesteś osobą kreatywną, lubisz działać, interesujesz się literaturą, sztuką, światem mediów, lubisz film, teatr – wybierz klasę artystyczno - medialną! To oferta edukacyjna przeznaczona dla uczniów kreatywnych o zainteresowaniach humanistycznych. Uczniowie tej klasy będą uczestniczyć w warsztatach i projektach teatralnych, filmowych oraz dziennikarskich…

• klasa językowo - turystyczna
Lubisz podróżować? Wyobraź sobie, że zgubiłeś się w obcym kraju. Nie możesz złapać zasięgu i nie znasz języka. Uprzejmi mieszkańcy chcieliby Ci pomóc, ale nie potrafisz się z  nimi  dogadać,  a  mapa  i  kompas  to  dla  Ciebie  czarna  magia.
A teraz wyobraź sobie taką samą sytuację, po ukończeniu naszego Liceum w klasie językowo- turystycznej. Bez problemu podszedłbyś do jakiejś osoby, pokazał jej mapę, a ona  pokierowałaby  Cię  w  miejsce,  w  które  chciałbyś  dotrzeć!
Oprócz możliwości nawiązania nowych znajomości, poznania innych kultur i eksplorowania ciekawych miejsc, będziesz mógł zostać dziennikarzem, albo tłumaczem, studiować kierunki humanistyczne, turystykę czy lingwistykę stosowaną. Po tych studiach możesz znaleźć  pracę, w której za podróże będą Ci płacić!

• klasa biologiczno - medyczna
Wyobraź sobie, że ktoś w autobusie dostaje ataku padaczki, Twój pies zaczyna chorować, a  w  okolicy  ulatnia  się  gaz..
Kończąc klasę biologiczno-medyczną, a potem odpowiednie studia możesz dowiedzieć się co robić w każdej z tych sytuacji. Zostań lekarzem, weterynarzem, kosmetologiem, albo skończ studia na kierunku ochrona środowiska i zostań supermanem, ratującym życia!
Peleryna super bohatera to rzecz, w którą koniecznie będziesz musiał zainwestować.

• klasa społeczno - prawna
Bronisz przed więzieniem niewinnego człowieka, po rozprawie wychodzisz, wsiadasz do swojego sportowego samochodu i odjeżdżasz. Wchodzisz do swojego apartamentu, który wynajmujesz na 23 piętrze oszklonego wieżowca, kładziesz się na kanapie i oglądając swój stucalowy telewizor, zastanawiasz się nad jutrzejszym skokiem ze spadochronem.
Tak właśnie może wyglądać twoje życie po skończeniu społeczno-prawnego profilu, który daje najlepszy start do studiowania prawa. Możesz wybrać inną drogę, i skończyć administrację, europeistykę albo stosunki międzynarodowe. Po każdym z nich możesz znaleźć dobrze płatną i prestiżową pracę, która pomoże spełnić Twoje marzenia!

• klasa matematyczna
Chyba każdy młody człowiek jest informatykiem dla swoich rodziców. Są jednak momenty, w których to nie wystarcza i trzeba wezwać specjalistę. Po skończeniu szkoły na profilu matematycznym i odpowiednich studiów, takie sytuacje nie będą się zdarzać, bo to ty będziesz tym specjalistą. Masz oczywiście wiele innych możliwości. Możesz na przykład zostać nauczycielem matematyki… Każda politechnika stoi dla Ciebie otworem!